• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Pomimo tego, że Ukraina jest naszym największym sąsiadem, to jednak w kwestii turystyki kraj ów wciąż nie został jeszcze przez nas dostatecznie poznany – o wiele częściej wybieramy się na południe Europy, podczas gdy tuż za naszą granicą położony jest kraj mający do zaoferowania szereg rewelacyjnych rzeczy. Jeśli w takim razie szukamy dla siebie rzeczywiście ciekawego miejsca, to zdecydowanie powinniśmy nieco zainteresować się właśnie Ukrainą.
Do tych absolutnie najważniejszych miast na terenie tego kraju zalicza się rzecz jasna znajdujący się w pobliżu polskiej granicy Lwów, który przez całe stuleci znajdował się w Polsce – w związku z tym aktualnie znajdziemy w nim ogromną ilość pozostałości po polskiej kulturze. Ukraina jest jednak tak dużym krajem, że warto zapuścić się nieco dalej na wschód, bowiem także i tam możemy znaleźć coś ciekawego. Świetnym przykładem może tu być chociażby Kijów, który aktualnie z całą pewnością zalicza się do zdecydowanie najpiękniejszych europejskich stolic.
Jadąc na Ukrainę możemy zobaczyć tak wiele ciekawych atrakcji, że w czasie jednej wycieczki raczej nie zdołamy poznać jej w całości. Równocześnie jednak warto bliżej się nią zainteresować, chociażby dlatego, że w zachodniej jej części możemy znaleźć całe mnóstwo śladów polskiej kultury, zatem będzie to dla nas fantastyczna lekcja historii.
źródło: peterfuss.com.pl, http://samoyed-info.pl, www.azs-bydgoszcz.pl, http://www.willsoor.com.pl

Pozostałe teksty tematyczne online:

Categories: Turystyka

Comments are closed.